Haber Detayı
17 Mayıs 2018 - Perşembe 08:49 Bu haber 817 kez okundu
 
Yıldız Avı Düzce'de Başladı
Düzce Üniversitesi Haberi


Düzce Üniversitesi’nde öğrenim gören bir grup genç, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek ‘Yıldız Avı’ projesini başlattı. Ses yarışması olarak adlandırdıkları projenin özelliği ise yarışmanın kazananın Youtube üzerinden belirlenecek olması.

 

 

Düzce Üniversitesi öğrencileri Türkiye’de ilk ve tek ‘Yıldız Avı’ projesi başlattı. Düzce ve Üniversite’de sesleri güzel olan katılımcıların kayıtları alınıyor. Kayıtları alınan öğrenciler Youtube üzerinden yarışmaya katılmış olacak. Düzce’de farklı etkinlikler ile adından söz ettiren Genç Eller Derneği de Düzce Üniversitesi’nde ki topluluğu ile organizasyonu üstlenen kurum olarak dikkat çekti.

Projenin kurucusu olan ve Bilgisayar Mühendisliği okuyan Şevket Yüksel, yaptığı açıklamada : ‘ Yıldız avı diye bir projeye imza attık. 5 arkadaş gönül verdik. Düzce Üniversitesi’nden başladık. Türkiye genelinde devam edeceğiz. Üniversite’nin veya yerli halkın güzel seslerini paylaşıp onları youtube kanalında paylaşacağız. Bunları insanlara duyurmaya çalışıyoruz. Duygu ve düşüncelerini soruyoruz. Müzik hayatlarını soruyoruz. Kar amacı gütmüyoruz. Güzel sesli kişileri insanlara düşünüyoruz. Genç Eller Topluluğu ile ortak bir çalışma içerisindeyiz. Onlarda bizle güzel ilgileniyor. Güzel bir çalışma olacak’ dedi.

Gitarist olarak projeye dahil olan Düzce Üniversitesi Genç Eller Topluluğu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Oktay Baysal ise: ‘ Bende Yıldız Avı ekibindenim. Projeyi bana sundular. Bende inceledim beğendim. Gitaristim. Yarışmacı arkadaşlara arkadan müzik desteği sunuyorum. Proje güzel. Türkiye çapında olsun dahada ilerleyeceğiz. Güzel seslerimiz olacak. Herkesin izlemesini tavsiye ediyorum’ dedi.

Öğrencilerin başlattığı Türkiye’de ilk ve tek olan ‘Yıldız Avı’ projesinin ses yarışmacıları Youtube’dan ‘Yıldız Avı’ kanalından  takip edilebilecek.

Kaynak: Editör: Mihriban Gürel
 
Etiketler: Yıldız, Avı, Düzce'de, Başladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Su ateşe galiptir, ancak bir kaba girerse ateş o suyu kaynatır, yok eder…


Mevlana
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı