Haber Detayı
24 Ocak 2020 - Cuma 09:21 Bu haber 310 kez okundu
 
YÖK Başkanı Saraç’tan Düzce Üniversitesi’ne Müjde
...
Düzce Üniversitesi Haberi


Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından 2015 yılında başlatılan proje kapsamında ihtisaslaşacak üniversiteler arasında Düzce Üniversitesi de yer almıştı. YÖK Başkanı M. A. Yekta Saraç yaptığı açıklamada “Bu yıl ihtisaslaşan üniversitelerimize bir destekleme söz konusu olacak” dedi.

YÖK Başkanı M. A. Yekta Saraç, 2015 yılında başlatılan proje kapsamında ilgili paydaşlarla birlikte seçilen 10 üniversiteye ek olarak ihtisaslaşacak 5 yeni üniversite ve ihtisas alanlarını açıkladı.

‘Bölgesel Kalkınma Odaklı Üniversiteler’ başlığı altında daha önce seçilen Düzce Üniversitesi sağlık ve çevre alanında faaliyet göstermesi için ihtisaslaştırılmıştı. 

 

“Birlikte çalışma projesi”

Projenin Türkiye’nin geleceği için önemli olduğuna değinin Saraç, birlik ve beraberlik içinde çalışılması gerektiğini aktardı. Saraç, “Bu proje ile birlikte üniversitede bölgedeki ekonomik aktörler arasındaki hareketliliği destekleyen programların çeşitlenmesi, bölgesel gereksinimleri karşılayacak eğitim programlarının geliştirilmesi, artık bulunduğu bölgeyi daha iyi bilen öğrenciler ve mezunların istihdamı ile bölge temelli öğrenme süreçlerinin oluşturulması da beklenmektedir. Projenin beklenen gücü gerçekten etkin ve yüksektir, henüz 4 yıllık bir proje olmasına rağmen birçok filizlenmeyi görmekteyiz ve projeden Türkiye’nin geleceği için gerçekten umutluyuz. Özetle bu proje, bir birlikte çalışma projesidir” şeklinde konuştu.

“Destekleme söz konusu olacak”

Saraç, yeni seçilen 5 üniversite ve bir önceki dönemde seçilen 10 üniversite için destek verileceğini de açıkladı. Saraç, “YÖK ve Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığının destekleriyle bu yıl bölgesel kalkınma odaklı ihtisaslaşan üniversitelerimize bir destekleme söz konusu olacak. Bu haberi de bugün vermek istedim, üniversitelerimize ve rektörlerimize” dedi.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: YÖK, Başkanı, Saraç’tan, Düzce, Üniversitesi’ne, Müjde,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Aşk davaya benzer, cefa çekmek de şahide: Şahidin yoksa davayı kazanamazsın ki !


Mevlana
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı