Haber Detayı
09 Aralık 2020 - Çarşamba 12:14 Bu haber 135 kez okundu
 
Yunus Özay Er’den 21. Yıl Dönümü Mesajı
...
SİYASET Haberi


Düzce’nin il oluşunun 21. Yıl dönümünü kutlayan İYİ Parti Düzce İl Başkanı  Yunus Özay Er, kutlama mesajı yayımladı.

1999 depreminin hemen ardından il statüsüne kavuşan Düzce, il olmasının 21. Yıl dönümünü kutluyor. İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, ısrarla Düzce’nin sıkıştırılmış bu alandan kurtarılarak yeniden kimliklendirilmesi gerektiğini belirterek, ““Her yıl ısrarla söylüyoruz, Düzce'nin 50-60 yıl sonrası hesaplanarak, yeniden kimliklendirilmeli. Bugün yaşanan sorunların en büyük nedeni günü kurtarmak için yapılan çalışmalardır. Nüfusu neredeyse 500 bini bulan bir kenti 3 km bir alana sıkıştırıp büyümesini beklemek hayal kurmaktan öteye gitmez.  İl merkezinin, hem araç hem de insan yoğunluğundan rahatlatılması gerekiyor. Siz şehirleri kimliklendirirken, her şey elimizin altında olsun mantığı yürüterek bütün kamu binalarını şehrin merkezine insanlarla birlikte sıkıştırırmış oluyorsunuz. Bugün yaşadığımız hava kirliliği ve su sorunu yıllardır ısrarla söylediğimiz 50-60 yıl sonrasını hesap ederek çalışmalarınızı yapın söylememizin ne kadar doğru olduğunu bizlere gösteriyor” ifadelerine yer verdi.

"Aslında bir ilerleme kaydedememiş"

Başkan Er, “21 yıl önce il statüsüne kavuşmuş Düzce’ye baktığımızda, aslında bir ilerleme kaydedememiş,  doğru bir planlamayla doğru konumlandırılamamış, bir Düzce görüyoruz.  Sanayileşmesi, tarımı, trafiği, yerleşimi hiç biri doğru yapılmamış.  Tarım arazileri sanayiye açılmış,  insanlar 3 km’lik alan içine sıkıştırılmış”" dedi.

"Düzce’nin bir 20 yıllar 30 yıllar kaybetme lüksü yoktur"

Başkan Er, kentlerin 50- 60 yıl sonrasını hesaplayarak, şehir planlamasında istikrarlı ve işinin ehli insanlarla çalışılması gerektiğini belirterek, “Düzce’nin bir 20 yıllar 30 yıllar kaybetme lüksü yoktur. Acilen hak ettiği şehir kimliğine kavuşmalı, doğru sanayileşme, dengeli gelir dağılımı ve doğru bir şehir planlamasıyla kent yeniden kimliklendirilmelidir. Aksi takdirde, bugün makamlarına sorunlar ile oturanlar, makamları devrederken de sorunlar ile devredeceklerdir” dedi.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Yunus, Özay, Er’den, 21., Yıl, Dönümü, Mesajı,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Ya Ali, cenazemi sen yıkayacaksın. Borcumu sen ödeyeceksin, zimmetimi sen ifa edeceksin…


Hz. Muhammed
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı