Yazı Detayı
08 Kasım 2018 - Perşembe 11:03 Bu yazı 1189 kez okundu
 
Beyköy yolu güzergahı ve otoban bağlantı yolu!
İlhami Atasever
Kullanıcı Adı
 
 

 

Belediye başkanımız Dursun Ay Bağlantı yolunun en kısa sürede açılabilmesi için yoğun bir şekilde çalıştıklarını ifade etti. Başkan Ay trafik sıkışıklığının ortadan kaldırılması için çözümün yol yapmak olduğunu belirtti. Biz de onu yapıyoruz, halen yapılmakta olan yolların yapımı bittikten sonra Trafik önemli ölçüde rahatlayacak dedi.

 

Ay; “Halen iki şey yapıyoruz. Bir tanesi otoban bağlantı yolu, ikinci olarak da araçlar D-100 karayolu ‘Olimpiyat Kavşağı’ndan’ giriş yaparak güneye doğru giden ‘Nezih Tütüncüoğlu Bulvarından’ Asar Deresi tarafına doğru yeni bir çevre yolu açılıyor. Asar deresi üzerine köprü yapım çalışmasına başlandı. Köprünün yapımı yaklaşık olarak yılbaşında tamamlanmış olacak. Köprüden karşıya devam eden yol yapımı ileriden sola dönüş yaparak büyük bir bölümü yapılmış olan çevre yoluna bağlanmış olacak. Bu yol Ağa ve Çay mahallesinin içinden geçerek şehirlerarası otobüs terminaline, otobana, Aydınpınar, Beyköy, 1. ve 2. Organize sanayi bölgesine veya o taraftaki yerleşim yerlerine gidebilecektir.

 

Ayrıca otobandan 1. ve 2. Organize sanayi bölgelerine de yol açıldığını ve bu bölgelere giriş çıkış yapmak isteyen araçlar için de büyük rahatlık sağlandı.

 

Otoban bağlantı yolu 12 Kasım 2018 tarihinde açılabilecek şekilde çalışmalar devam etmektedir. Halen otoban bağlantı yolu yapım çalışmaları sebebiyle trafikte ekstra bir yoğunluk yaşanmaktadır. Yaklaşık bir hafta sonra bu trafik yoğunluğu da ortadan kalkacaktır.

 

Yeni yapılan Otoban bağlantı yolu ilimizin güneyinden geçen otobandan ilimize giriş yapmak isteyen araçlar içindir. Yani İstanbul veya Ankara istikametinden gelen araçlar isterlerse bu yolu kullanarak ilimize giriş yapabilecekler ve isterlerse yollarına D-100 karayolundan devam edebileceklerdir.

 

Beyköy istikametinden gelen araçlar, ihtiyaç durumuna göre şehirlerarası otobüs terminaline, Selahattin Olcar köprüsünden sağ tarafa dönüş yaparak şehir merkezine veya D-100 karayoluna çıkış yapabilecektir.” Dedi.

 

Yakın zamana kadar Azmimilli ilkokulunun önünden geçerek şehir mezarlığı ve Beyköy’e giden yol otoban bağlantı yolu sebebiyle kapandı. Bundan sonra mezarlığa veya Beyköy’e giden yol güzergahı değişti. Yani Azmimilli ilkokulunun önünden doğuya doğru giden yol otoban bağlantı yolu sebebiyle kapanan yerden sağa dönüş yapılarak yan yoldan terminal kavşağından sola dönülerek yapılacaktır.

 

Belediye başkanımız Dursun Ay’a, yayalar karşıki tarafa, yani batı taraftan doğu tarafa nasıl geçecek diye soruldu? Başkan;  “Yayalar, kapanan yolun batısından yani yan yoldan yeni yapılan otoban bağlantı yoluna yaklaşık 1.5 metre genişliğinde 6-7 basamak çıkış yapılmak suretiyle otoban bağlantı yolunun kenarına çıkacak ve karşıya o şekilde geçiş yapabilecek. Trafik kazalarının önüne geçilmesi için yaya çizgilerinin çekileceğini, gerekirse sinyalizasyon sisteminin devreye sokulabileceğini” söyledi.  Hoşçakalın

 
Etiketler: Beyköy, yolu, güzergahı, ve, otoban, bağlantı, yolu!,
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
"Gördüklerim, Görmediğim yaratıcının varlığına inanmaya beni mecbur ediyor."


Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı