Yazı Detayı
01 Haziran 2018 - Cuma 22:01 Bu yazı 1355 kez okundu
 
Düzce’nin Bilinmeyen Yüzleri – İlhan Koç
Gizli Yüz
gizliyuz
 
 

Düzce'nin bilinmeyen yüzlerini sizlere anlatmaya devam ediyoruz. Aslında bilinen isimleri sizlere aktarmaya çalışıyoruz. Fakat, anlattığımız noktalarını bir çok kişi bilmeye bilir. Evet bu yazımızın konuğu İlhan Koç... 

İlhan ağabeyimiz, bir çok kişi tarafından tanınan Düzce'nin önemli isimlerinden birisi. Siyasetçi değil ha sadece vatandaş sadece halktan birisi. Fakat siyasetçileri imrendiren cinsten tanıdığı olması gözlerden kaçmıyor. Düzce'nin sevilen ismi İlhan ağabey, Konuralp'te yaşıyor. Küçük bir evde yaşamını idame ettirmeye çalışıyor. Yıllar önce hem annesini hem babasını kaybetmiş. 

Ama yılmamış yıkılmamış devlet nasıl olsa bana bakar dememiş, bir şekilde hayatını sürdüregelmiş bugüne kadar. İlhan Koç, bir bakmışsınız bir gün Belediye'nin önünde bir gün anıtparkta. Ama bizim Salih gibi değil. Kendi yağında kavrulmaya devam ediyor. 

Bir bakmışsınız bir gün evi taşıyan nazime ablaya yardım ediyor, başka bir gün Ahmet abinin kirazını topluyor. Bir başka gün ise Fehmi dedenin bahçesini kazıyor. Yani demem o ki, maddiyatın peşinde değil maneviyatın izini sürüyor. 

Elbetteki her insan gibi oda yeri geliyor kargocuda çalışıyor, yeri geliyor manifaturacıda. Ama yaş kemale ermiş bu saatten sonra emir altında pek çalışmam diyor. Facebook hesabını binlerce kişi takip ediyor. Sıkı bir Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti aşığı. Muhalefetin açıklarını ironileri ile sert bir şekilde eleştiriyor. 

Geçenlerde İstiklal Marşı'nda ayağa kalkmayan Alev Şahin'e karşı oturma eylemi yapmıştı. Hatırlarsınız Spor sokak çıkışı Zabıta noktası önünde takdir etti halk onu bu hareketi ile. Elinde telefonu ha birde sarj aleti ile birlikte çalmadık kapı bırakmıyor ilhan ağabey.

Sohbetine de doyum olmaz he. Ama çay ısmarlarsanız. Düzce'nin aslında hatırı sayılı insanlarından birisi olarak görmek lazım onu. Çünkü ara sokaklarda ne oluyor. Düzceli ne konuşuyor. Hepsi onda. 

Bizler İlhan ağabeyi bu haliyle seviyor ve destekliyoruz. Düzcelilerin çoğu tanıyor diyoruz ama Düzce'nin yinede bilinmeyen yüzlerinden bir tanesi kendisi. Hadi bize eyvallah.

Kalın sağlıcakla... 

 
Etiketler: Düzce’nin, Bilinmeyen, Yüzleri, –, İlhan, Koç,
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Kadınları okutunuz, kadını okutmayan millet yükselemez…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı