Yazı Detayı
05 Temmuz 2018 - Perşembe 14:48 Bu yazı 1308 kez okundu
 
Yığılca'nın Yeni Mimarı: Muzaffer Yiğit
Enes Bektaş
enesbektas90@hotmail.com
 
 

Yığılca'da son günlerde Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit'e yönelik bir karalama kampanyası var. Yığılca Belediye Başkanının bir iş yapmadığını çalışmalarının beğenilmediği yaptığı veya yapacağı işlerin bir arpa boyu kadar olmadığı belirtiliyor. Bu durum neredeyse her ilçede var. Tüm AK Partili belediyelere karşı yapılan sadece konuşulsunda ne olursa olsun mantığı ile yapılmış bir durum.

Gölyaka, Kaynaşlı, Cumayeri hiç fark etmiyor. Muharrem İnce'nin Kaçırılmadım demesine rağmen 'Kaçırıldı' diyebilen insanlar gibi sürekli muhalefet sürekli dik başlılık ve at gözlüğü takımı gibi bir durum söz konusu.

Gelelim Muzaffer Yiğit'e...

2014 yılında bu ilçeye hizmet etmek istiyorum diye çıktı Başkan adayı oldu. Aday olduğu süreç içerisinde verdiği sözlerin kat kat üzerine çıkacağını belki kendiside bilmiyordu. Cumhuriyet Halk Parti adayı Bünyamin Şahin'den koltuğu 53.6 gibi halkın yarısından çoğunun desteği ile makama oturdu. 2009 seçimlerinde CHP bu ilçeden Belediye Başkanı çıkartırken aldığı oy oranı ise 40.3 idi. Yani demem o ki, halk CHP'nin yaptığı çalışmaları beğenmemiş. AK Parti'ye şans verelim demiş. CHP'lisinden de MHP'lisinden de oyları Muzaffer Yiğit almış ve koltuğa oturmuş.

29 Mart 2014 seçimlerinin ardından kolları sıvadı Başkan Yiğit, yemedi içmedi neler yapılabiliri masaya yatırdı. Personelleri ile müdürleri ile meclis üyeleri ile tek tek toplantı yaptı. Sonra halka verdiği sözleri masaya yatırdı. Halkımın istediği önceliklerle çalışmalarımızı yapalım dedi.

Başladı çalışmalara, 7 gün 24 saat telefonunu hep açık tuttu. Her yardıma muhtacın yanına koştu. Öyle halkın dediği gibi yapması gereken yol açmak alt yapı yapmak görevlerinin dışına çıktı. Bu ilçeye giriş çıkışların düzenlenmesi lazım dedi Düzce Caddesi'ni çokta güzel yaptı. Çift şeritli gelişi gidişi ayrı orta refüjlü tabelalı çokta güzel oldu.

Yetmedi ilçenin içinde de düzenlemeye gitti. Orta refüjleri yeniledi, parkı temizledi. Yetmez dedi ve ilçede düğün yapacakların bir yeri olması lazım dedi. Belediyeye ait bir düğün salonu yaptırdı. İlçenin en büyük hayali olan ve yapılamaz denileni yaptı ve Doğalgaz'ı ilçeye getirdi. Bu arada hatırlatalım İzmir'in çeşme ilçesinde daha Doğalgaz yok. Türkiye'nin dört bir yanında doğalgazlaşma çalışması 80'lerde. Düşünün Yiğit Başkan Yığılcalıların bile ummadığı bir çalışmayı hizmete aldırdı. Eğitimi ile kültürü ile sporu ile herşeyi ile 4 yıl öncesine kadar 7'den 70'e kadar bir değişim var. 4 yıl öncesine kadar akıl almaz bir değişim var.

Yukarıda ki fotoğrafda yer edindiğimiz iki ayrı fotoğraf var. 2014 seçim arefesinde vatandaşın karşısına çıktığı bir fotoğraf var. Birde şu an ki fotoğraf var. Arada nasıl fark var. Daha genç daha parlak bir Muzaffer Yiğit, Bugünde o 4 yılın verdiği bir yorgunluk var. Nasıl bir değişim oldu ise 4 yıl öncesine bakın bir de bugün itibari ile Yığılca'ya bakın. Tahminlerinin ötesinde bir değişim yaptı Muzaffer Yiğit. Vizyoner bakımdan görüntü bakımından bir değişim söz konusu.

O zaman soruyoruz?

Yiğit Başkan'ı karalayanlar İlçenin Metropol bir kent olmasını mı bekliyor?

Yıllık maksimum 1-2 Milyon TL olan bütçe ile neler yapılmasını bekliyor?

Yiğit Başkan'ın projelerinin neredeyse 10-15 Milyon TL olduğunu bilmiyor mu?

Yiğit Başkan'ın yaptırdığı çalışmaları hiç mi görmüyorsunuz?

Muzaffer Yiğit'in lokal bir belediye başkanı mı olmasını bekliyorsunuz?

İlçenin bir şeylerini arttırmak kazandırmak güç birliği yapmak yerine neden karalama yapıyorsunuz?

Bu sorulara cevap verebilcekler mi bilinmiyor fakat, biz Düzce'de yaşıyor olmamıza rağmen Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, Yığılca'yı adeta bir şehir yaptığını, kentin bir çok noktasını turizme açtığını Sarıkaya gibi bir mağarayı hizmete açtığını, Yıllardır yapılamayan Yığılca Yolunu başlattırdığını, Ağaoğlu gibi bir firmanın ilçeye gelmesini sağlayarak o bölgede istimlak çalışmalarında yüzlerce kişinin binlerce lira kazandığını, ilçeye Üniversite açılması için belediyeye ait bir noktayı Üniversiteye tahsis ettirdiğini, öğrencilerin Yığılca'ya gelebilmesi için öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşıladığını burslar verdiğini, ilçede sorunları bizzat yerinde tespit edip çizme giyerek kürek salladığını görüyoruz.

Peki siz bu karalamayı yapan kişiler.. Size sesleniyoruz siz bugüne kadar Yığılca'ya ne kattınız ?

 
Etiketler: Yığılca'nın, Yeni, Mimarı:, Muzaffer, Yiğit,
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Ayağa kalkarsan hizmet kastiyle kalk, eğer konuşacak olursan hikmetle konuş, oturacağın zaman hürmetle otur…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı